Ankara Klima Bakım Servisi

Ankara Klima Bakım Servisi

Ankara klima bakım servisi olarak tüm klima modellerinde sizlere profesyonel bakım hizmetleri vermekteyiz. Klima servisi olarak önerimiz tüm cihaz sahiplerinin yüksek performans beklentilerini karşılaması için periyodik klima bakımı yaptırmalarıdır. Klimalar evlerimizde yada ticari mekanlarda kullandığımız değeri yüksek cihazlardır. Bakımsız klimalar belirli bir süre sonra performans düşüklüğü yaşar ve cihaz ömrüde kısalmış olur. Bunun dışında bakımsız klima oda içinde bulunan insan sağlığınıda tehlikeye atabilir.

Ankara klima servisi olarak müşterilerimizin genelde en çok dikkat etmesi gereken durum klima filtreleridir. Filtre dışında periyodik olarak bakımı yapılması gereken alanlar yazımızın devamında belirtilmiştir.

Firmamız periyodik klima bakımları ile birlikte ilaçlı kimyasal bakteri temizliği, ozon tabakasına zarar vermeyen klima gazı kullanımı, detaylı filitre temizliği içinde müşterilerine Ankara tüm ilçelerinde hizmet vermektedir.

ankara klima bakım servisi

Klima Hava Filtresinin Bakımı

  • Klima hava filtresi ön panelde yuvada bulunmaktadır. Panel altından çekilerek çıkartılır. Temizliği detaylı olarak yapılır ve yerine takılır.
  • Klima filtresi bakım haricinde bir gereksinimi bulunmaz. Ortalama yoğun kullanımlarda klima filtresi 15 günde bir temizlenmesi önerilir.
  • Temizliği yapılmamış klima filtresi hava sirkülasyonunu engeleler. Evaparatör kar sorunu yaşar ve soğutma yeterli performans vermez.

Klima Periyodik Bakımları

  • Kondaserin ve evaparatör temizliği yapılır. Basınçlı su ve hava ile temizlik sağlanır.
  • Klima r-22 gaz yüksek ve alçak basın değer kontrolü yapılır
  • Bağlı elektrik kontrolleri yapılır. Voltaj ve V otomat ile akıma değerlerinin tümü kontrol edilir.
  • Klima soket bağlatılarının hepsi kontrolden geçirilir.
  • Drenaj tavası ve hattının tüm temizlik işlemleri yapılması gerekir.
  • Klima da bulunan tüm fan pervaneleri temizlenir
  • Estetik bier görünüm elde edilmesi için dış temizliğide yapılır

Hangi Klima Markalarında Bakım Yapılmaktadır

Ankara klima bakım servisimize şehrimizden neredeyse her markadan cihaz sahibi ulaşmaktadır. En sık karşılaşılan klima markaları Carrier, Rubenis, Fujitsu, Toshiba, Baxi, General, Alarko, Baymak, Demirdöküm, Viessman, Airfel, Arçelik, Beko, Bosch, Airston, Profilo, Siemens, Altus, Regal, Mitsubishi, Daikin, Samsung, Midea, York, Lg markalarıdır. Listede bulunmayan markalar içinde firmamıza ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Ankara klima bakım servisi için 0312 223 23 12 çağrı merkezimi hemen arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir