Bulaşık Makinesi Tamiri

Bulaşık Makinesi Tamiri

Bulaşık Makinesi Tamiri

Bulaşık makinesi tamiri ihtiyacınız her an yada ummadığınız anlarda olabilir. Her ne kadar makineniz en iyi marka ve pahalı bir cihaz olsa da farklı sebep ve nedenlerle arıza çıkarabilir v çalışmaz duruma gelebilirler. Kişisel olarak bulaşık makinesi arızasında sizin yapabileceğiniz çok bir şey bulunmaz. Uzman servis firmalarının çözmesi gereken sorunlardır. Ancak yinede öyle ufak sorunlar vardır ki servis çağırmadan bunu kendiniz de çözebilirsiniz. Sizin müdahale edebiceğiniz ve çözeceğiniz bir sorun olup olmadığını anlamanız için makinanızı yakından tanımanız gerekir.

Yazımızın devamında Ankara bulaşık makinesi tamiri için bizleri arayan kişilerin sorun ve şikayetleri hakkında detaylar paylaştık. Genelde bir çok kişi benzer sorunları yaşamaktadır. Firmamız teknolojik altyapısı, eğtimli teknik personelleri ve donanımlı tamir servis araçları ile Ankara tüm ilçelerinde sizlere hizmet vermektedir.

bulaşık makinesi tamiri

Bulaşık Makinesi Neden Su Almıyor?

Bulaşık makinesi su almıyor sorunu kullanıcıların çoğunda belirli zamanlarda görülmektedir. Makinenin su almamasında bir çok etken neden olmuş olabilir. Bu sorunu sizlerde yaşıyorsanız hemen ilk etapta servis ve tamir firmasını aramadan kısa bir kontrol yapabilirsiniz. Bulaşık makinesinin bağlı olduğu muslukların kontrolünden başlayabilirsiniz. Şayet musluklarda bir sorun görmüyorsanız çok fazla detaya girip kurcalamadan uzman bulaşık makinesi tamiri servisini çağırabilirsiniz. Makinenin su almaması musluk kaynaklı olmayıp, suyunuz da kesik değilse muhtemel sorun pompa motorunda olabilir, Ventil Valf ve emniyet sivici de arıza yaşamış olabilir.

Bulaşık Makinesi Yıkama Programı Neden Başlamıyor?

Program başlamama sorunuda sıkça görülen arıza ve sorunların başındadır. Ankara ilçelerinde bir çok bulaşık makinesi sahibi gün aşırı bizlere ulaşmakta ve yıkama programı başlamadığından şikayet etmektedir. Bu sorun genelde elektronik sebeplerden kaynaklı arızların başında gelir. Burda yine servis firmasına telefon açmadan bulaşık makinesi fişini çekip tekrar takınız. Açma kapama düğmesine basım bir kaç saniye bekleyip tekrar açınız. Elektronik sorun dışında su almama ve boşaltmama sorunlarında yıkama programı başlamayabilir.

Bu sorunda da açıp kapatmanıza rağmen bulaşık makinesi yıkama programı çalışmıyorsa beyaz eşya servisi bulaşık makinesi servis ekibimize ulaşınız.

Bulaşık Makinesi Neden Gürültülü çalışıyor?

En çok eski tip bulaşık makinesinde görülen bu sorun istisna olarak yeni makinelerde görülür. Eski ve yeni oluşuna bakmadan öncelikle bulaşık makinesi ayaklarının yere düzgün ve doğru şekilde oturduğundan emin olmanız gerekir. Şayet yere oturmada bir sorun görünmüyorsa makinenin iç aksamlarından kaynaklı bir sorunla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bazen bulaşık makinesinde biriken aşırı köpük nedeni ile de gürültülü çalışma olabilir. Bu sorun makineyi zorlar ve sesli çalışmasına neden olabilir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir