Klima Ses Yapıyor

Klima Ses Yapıyor

Klima ses yapıyor sorununu sizde yaşıyorsanız yazımızı mutlaka dikkatlice okuyunuz. Klimalar sıcak evimde serinleten, soğuk mevsimde sıcaklığı arıtan sistemlerdir. Elektirik yardımı ile sistemin çalıştığı bu cihazlarda ses, gürültü yaşanması normal bir durum değildir. Günümüzdeki üretimi yapılan klimalar genelde sessiz çalışma prensiplerine sahiptir. Ancak klimada farklı sebepler arızaya neden olabilir ve Klima ses yapıyor şikayeti yapmanıza neden olur. Klima servisi birimimiz de cihazınıza dair her tür sorunda sizlere kalıcı ve uzun vadeli çözümler üretiyoruz. Uygun fiyatlı servis hizmetlerimizden dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.

Klima Neden Ses Çıkarır?

  • Montaj hatasından kaynaklı klima ses yapabilir ve gürültülü çalışabilir. Hem iç ünite ve dış ünitede denge son derece önemlidir. genelde profesyonel klima servisleri bunlara dikkat etmektedir ancak bazı amatör servis firmaları bu konuda özen göstermeyebilir ve sizlere büyük görev düşer.
  • İç ünite ve dış ünite klima kapakları kesinlikle doğru monte edilmeli ve montaj sonrasında kontrolü yapılmalıdır. Ses ve gürültünün kaynağı çoğu zaman bunlardan kaynaklı olabilmektedir.
  • Dış üniterlerde uzman firmalar takoz lastiği kullanımı yapmakta ve dış ünitenin sesini ortadan kaldırmaktadır. Dış ünite de kesinlikle takoz lastiği bulunması gerekir. Eğer sizin klimanızda yoksa hemen kontrol ediniz.
  • Bazı klimalarda fan sorunları klima ses yapmasına neden olabilir. Fan kanatları birbirine çarpma ve sürtünmeden kaynaklı ses oluşum sorunu yaşanabilir.
  • Klimanızın dış ünitesinin motor yaplanması kesinlikle yapılmalıdır. Servis firmanızdan bunu kontrol etmesini kesinlike isteyiniz.
  • Çok sık rastlanmasa da klima gaz şarzı odluğundan fazla dolum yapılmasıda sizin ses ve gürültüyü fazla almanıza neden olabilir.

klima ses yapıyor

Klima Gürültü Giderimi için Teknik Servis

Klima ses yapıyor ve klimam gürültülü çalışıyor diyorsanız doğru ve kalıcı çözümleri için Ankara merkez teknik servis firmamıza ulaşınız. Ankara’nın tüm ilçelerinde sizlere kaliteli ve nitelikli servis hizmetleri sağlıyoruz. Klima ses sorununu bir kaç dakika da çözüyoruz. Arayın servis firmamızı gün içerisinde servisimiz hemen adresinize gelsin ve kolayca sorunu çözsün.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir